خبرگزاری فارس: تولید 2 هزار تن انواع فرآورده‏ های دام و طیور در گرمسار

افشین مشیری در گفت‏ وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: هزار و 600 تن شیر، گوشت قرمز 265 تن، گوشت سفید 178 تن و 30 تن تخم‏ مرغ صنعتی و بومی در شهرستان گرمسار تولید شد.

وی افزود: در بخش آب و خاک نیز 10 هکتار تسطیح اساسی و پنج هکتار آبیاری تحت فشار در گرمسار صورت گرفت.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار از احداث سه باب استخر ذخیره آب کشاورزی به حجم 5 هزار و 660 مترمکعب و احداث 400 متر کانال انتقال آب کشاورزی در گرمسار خبر داد که برای اجرای پروژه‏های فوق به میزان 742 میلیون ریال از محل اعتبارات بلاعوض ملی و استانی سنوات قبل هزینه شده است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار بیان کرد: پایان عملیات مبارزه با سن غلات در سطح 7 هزار و 580 هکتار، مبارزه با آفات گیاهان زراعی، باغی، موش صحرایی و ملخ در سطح بیش از دو هزار و 700 هکتار نیز انجام شده است.

مشیری اضافه کرد: انجام 11 هکتار مبارزه بیولوژیک، نظارت بر طرح‏‏‏های افزایش محصولات زراعی و باغی در سطح هزار و 200 هکتار و توزیع 10 تن بذور اصلاح شده در گرمسار هم اجرایی شده است.

وی یادآور شد: توزیع 150 تن کود شیمیایی، انجام 400 مورد تلقیح مصنوعی، بازدید از 30 عرصه برای بررسی درخواست تغییر کاربری از مهم‏ترین اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گرمسار است.