خبرگزاری فارس: کسب و کار و تولید در مجتمع‏های دامغان و گرمسار رونق می‏گیرد

به گزارش خبرنگار ما به نقل از جهاد کشاورزی استان سمنان، در نشست ستاد مجتمع‏های تولیدی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، روند فعال‏سازی بیشتر مجتمع‏های تولیدی در شهرستان‏های گرمسار و دامغان مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که با حضور معاونان، مدیران این سازمان و شهرستان‏های جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد، در خصوص مجتمع گلخانه‏ای ذیل‏آباد دامغان مقرر شد که مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان براساس سیاست‏های اتخاذ شده قبلی اقدام کند.

همچنین برای فراخوان مشارکت و سرمایه‏گذاری در مجتمع‏ها از طریق اطلاعیه واگذاری زمین در مجامع عمومی شهرستان دامغان اقدام می‏شود.

فارغ‏التحصیلان واجد شرایط رشته کشاورزی، تشکل‏های غیردولتی و سرمایه‏گذاران می‏توانند درخواست‏های خود را به شهرستان اعلام کنند و متقاضیانی که از قبل ثبت نام کرده‏اند، در اولویت دریافت زمین در مجتمع هستند.

در خصوص مجتمع دام‏پروری امیرآباد دامغان نیز مقرر شد: سرمایه‏گذار با تسریع در کارها بر اساس شیوه نامه ارسالی مدارک و مستندات مربوطه را به مدیریت جهاد کشاورزی دامغان ارائه کند.

در این نشست، در زمینه مجتمع گلخانه‏ای ایوانکی و سرآب‏رود نیز بحث و تبادل نظر و مقرر شد: سرمایه‏گذار بر اساس شیوه‏نامه ارسالی اقدام کند.

همچنین از طریق واحد فنی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برای برطرف کردن موانع احتمالی پیگیری شود.